Atrakcje

ATRAKCJE W POGORZELICY I OKOLICACH

Pogorzelica to kameralna miejscowość w północnej części Pomorza Zachodniego. Położona jest na terenie obszarów chronionych Natura 2000: „Trzebiatowsko – Kołobrzeski Pas Nadmorski” oraz „Wybrzeże Trzebiatowskie” (obszar specjalnej ochrony ptaków).  Pogorzelica słynie z pięknej plaży i wyjątkowego klimatu. Nawet w ścisłym sezonie letnim, znajdziemy tu ciszę i spokój w otoczeniu wszechobecnego lasu sosnowego. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, niezależnie od pogody Pogorzelica ma do zaoferowania liczne atrakcje. Dowiedz się więcej.  

Największą atrakcją przyjazdu do nadmorskiej miejscowości jest samo morze, jednak gdy pogoda nie sprzyja lub znudzi nam się leżenie plackiem na plaży, Pogorzelica i jej okolice oferują dużo atrakcji. Oto najważniejsze z nich:

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Oferuje przejazdy między Trzęsaczem a Pogorzelicą zatrzymując się Rewalu, Śliwinie i Niechorzu. To największa atrakcja turystyczna regionu. Dzięki niej możemy w łatwy spoósb dotrzeć do innych atrakcji turystycznych. 

 

www.kolej.rewal.pl

 


 

Aquapark przy Sandra Spa

Posiada masę wodnych (i nie tylko) atrakcji zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Do dyspozycji jest kilka basenów, jacuzzi, zjeżdżalnie, sauny, wodny plac zabaw, wodna ścieżka do masażu stóp, ukryta dżungla dla dzieci. 

 

www.sandraspa.pl

 


 

Baseny

Na terenie sąsiadującego z Naszym apartamentem ośrodka wypoczynkowego, znajdują się dwa zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą. Jeden z nich jest przeznaczony w szczególności dla najmłodszych (głębokość 85 cm). Goście zażywają kąpieli w basenie jak również kąpieli słonecznych na dostępnych wokół basenu wygodnych leżakach.

 

www.balticinn.pl

 


 

Szlak dookoła jeziora Liwia Łuża

Szlak turystyczny znakowany kolorem zielonym doskonały na piesze i rowerowe wycieczki. Trasa o długości 9.3 km wiedzie wokół jeziora Liwia Łuża. Jezioro ma powierzchnię około 220 hektarów i jest rezerwatem ornitologicznym (ptaków wędrownych – zwłaszcza dzikich łabędzi). 

 

Czytaj więcej

 


 

Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnię wzniesiono w 1866 roku i jest to jedna z najpiękniejszych tego typu budowli nad polskim Bałtykiem. Prawdziwą atrakcją jest taras widokowy, z którego można podziwiać widok na morze i malownicze okolice. 

 

www.niechorze.com.pl

 


 

Motylarnia

Motylarnia pod Latarnią Morską w Niechorzu to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Tutaj deszcz na głowę nie pada, a tropikalna aura jest gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl przysiądzie właśnie na Twoim ramieniu.

 

www.motylarnianadmorzem.pl

 


 

Multimedialne Muzeum na klifie

Muzeum w Trzęsaczu w multimedialnej odsłonie, działa od maja 2014 r. Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, możemy odbyć niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. 

 

www.muzeumtrzesacz.pl

 


 

Ruiny kościoła na klifie w Trzęsaczu

Ruiny kościoła z przełomu XIV i XV w. Tajemnicza budowla, a raczej jej fragmenty ocalałe po kilku wiekach zmagań świątyni z morskim żywiołem. Do dnia dzisiejszego pozostała ostatnia, południowa ściana kościoła, wznosząca się na 20-metrowym klifie. 

 

Zobacz na mapie

 


 

Bajkowa chata

Bajkowa Chata w Rewalu to prawdziwa furtka do świata baśni, iluzji i strachu. Tylko tutaj, w jednym miejscu zwiedzający mają możliwość spotkać w lesie Jasia i Małgosię lub wstąpić do komnaty Śpiącej Królewny. 

 

Zobacz na mapie

 


 

Park Wieloryba

Park Wieloryba w Rewalu to niepowtarzalne miejsce, w którym dzieci bawiąc się i ucząc mogą dowiedzieć się wiele na temat życia w morzach i oceanach. Oglądając różne gatunki morskich zwierząt można przyjrzeć się im z bliska, ponieważ… są to repliki! 

 

www.parkwieloryba.pl

 


 

Stajnia Czahary

Ośrodek edukacji jeździeckiej, w którym znalazły miejsce 24 konie – zarówno duże wierzchowce jak i kucyki. To na nich młodzi adepci rozpoczynają naukę jazdy konnej. Dla dorosłych czekają duże i dobrze wychowane konie o łagodnym charakterze. 

 

www.mareklewicki.pl

 


 

Spacer ścieżką na klifie wzdłuż wybrzeża

Spacer ścieżką na klifie wzdłuż wybrzeża między Rewalem a Trzęsaczem to doskonały pomysł na spędzenie czasu nawet w upalny dzień gdyż, część trasy biegnie laskiem dającym przyjemny cień. Trasa jest prosta i po drodze jest wiele punktów widokowych.

 

Opis szlaku

 


 

Wystawa nadmorskiej kolei wąskotorowej

Główną atrakcję wystawy w Gryficach stanowią zabytkowe parowozy, wagony osobowe i towarowe oraz drobne urządzenia kolejowe. Można tu również zobaczyć stare fotografie oraz poznać ciekawą historię Gryfickich Kolei Dojazdowych. 

 

Zobacz więcej

 


 

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

W Muzeum poznamy historię Pomorza, tradycje połowów morskich i szeroko rozumianą kulturę marynistyczną. Ekspozycje muzealne składają się z eksponatów pozyskanych od miejscowych rybaków i mieszkańców.

 

www.muzeumniechorze.pl

 

 


 

Pole golfowe Kamień Country Club

Znajduje się w malowniczej miejscowości Grębowo, 30 km od Pogorzelicy. To nowoczesne pole położone na 65 ha wśród przepięknego krajobrazu lasów i łąk przyciąga nie tylko wytrawnych graczy ale także amatorów. Jest dostępne dla wszystkich, nie tylko członków Kamień Country Club. 

 

www.golfkcc.pl

 


 

Korty tenisowe

Dla amatorów tenisa ziemnego mamy do zaoferowania kort tenisowy położony tuż obok apartamentu, idealne miejsce dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Również w oddalonym o 3 km Niechorzu czekają cztery korty tenisowe.

 

Zobacz na mapie

 


 

Nadmorski Park Miniatur

W Nadmorskim Parku Miniatur w Dziwnowie można wybrać się na spacer pomiędzy latarniami morskimi polskiego wybrzeża oraz replikami lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. 

 

www.park-miniatur.pl

 


 

Sosnowy Bór Bażynowy

Okolice Pogorzelicy to obszar wyjątkowo bogaty w walory przyrodnicze. Oprócz bliskości jeziora Liwia Łuża oraz Bagna Pogorzelickiego występują tu także niezwykle cenne i piękne lasy m.in. Sosnowy Bór Bażynowy.

 

www.pogorzelica.pl

 

 


 


WIĘCEJ ATRAKCJI ZNAJDZIESZ W PAMIĘTNIKU WCZASOWICZKI

Zainspiruj się i pokochaj Pogorzelicę